"Bezpieczna droga do domu i szkoły" - konkurs plastyczny

W celu wzmocnienia głosu mieszkańców Ustronia w walce o bezpieczna drogę, przejścia dla pieszych, a w końcu o życie (!) - Burmistrz Miasta Ustroń – Przemysław Korcz – ogłasza konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do domu i szkoły”. W związku z sytuacją, jaka ma miejsce na drodze będącej osią całego Ustronia – od Nierodzimia po Polanę – Burmistrz zachęca wszystkich przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych do przedstawienia swoich wizji dotyczących bezpieczeństwa na drogach. Całość prac to dodatkowa część apelu, jaki skierowany zostanie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, odpowiadających za obecną sytuację na najważniejszej drodze w Ustroniu. Drodze, która jest jednocześnie niebezpiecznym i niechlubnym wyróżnikiem naszego miasta uzdrowiskowego.

Arteria miasta już od dawna powinna mieć skrzyżowania pełne świateł, bezpieczne przejścia dla pieszych oraz pomiary prędkości, ale niestety nie ma… I dochodzi tam stale do tragicznych w skutki wydarzeń. Dlatego też, trzeba przedsięwziąć wszelkie środki, aby zwrócić uwagę instytucji, które odpowiadają za utrzymanie drogi i za bezpieczeństwo na niej.

Prace będzie można składać w swoich przedszkolach oraz szkołach lub przynieść do sekretariatu Urzędu Miasta na Rynek 1 w Ustroniu.

Wszystkie prace zostaną wysłane do ZDW, a najlepsze otrzymają nagrody wręczone przez Burmistrza. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Prace można składać do dnia 16.12.2019 r.
Komunikat 2019-11-24, 11:21 | autor: Główny Moderator