ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Dzień kota obchodzony 17 lutego ma na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
W naszym przedszkolu wszystkie grupy rozmawiały o kotach tych mieszkających z nami w domu, jak o tych, które muszą radzić sobie same. Były zabawy, gry dydaktyczne, filmy edukacyjne, prace plastyczne, bajki oraz rozpoczęła się zbiórka karmy dla kotów, która zostanie przekazana do Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna w Bielsku - Białej.

Warto przeczytać Eko kalendarz - pakiet edukacyjny http://www.ekokalendarz.pl/wp-content/uploads/pakiet-02-17-Dzień-kota.pdf są tam proste pomysły jak pomóc kotom, ciekawostki o kotach w literaturze, filmach i piosenkach oraz przykłady prac plastycznych.
Relacja 2021-02-17, 17:40 | autor: Główny Moderator